Čínský horoskop-Drak

17. června 2007 v 19:22 | Mišky |  Čínský horoskop
Drak
Okázalý
Rozhodný
Tvůrčí
Umělecký
Nadšený
Šťastný
Zdravý
Štědrý
Sentimentální
Úspěšný
Nezávislý
Elegantní
Náročný
Vznětlivý
Velkohubý
Tvrdohlavý
Nespokojený
Neústupný
Charakteristika:

Drak oplývá silou, zdravím a energií. Je velmi otevřený, nikdy ne malicherný. Nenávidí pokrytectví a klepy a zpravidla nemá ani tu nejlepší diplomatickou obratnost. Je důvěřivý a nechá si vše namluvit. Jeho snaha po dokonalosti ho nutí stavět vysoké požadavky nejen na sebe a své spoluobčany, ale i na celé své okolí.

Ale má skrupule. Je dráždivý, někdy popudlivý, tvrdohlavý a často říká věci, o nichž mnoho nepřemýšlí. Přesto je možno dát na jeho mínění, neboť má pro každého dobrou radu. Je prudký a schopen vznětu, dá se lehce strhnout, občas i ke zcela neuváženým nerozvážnostem, čímž však většinou škodí sám sobě. Drak je značně inteligentní, bystrý i v perspektivním uvažování, svéhlavý, houževnatý a velkorysý. Je velmi pyšný. Dovede být v každém povolání úspěšný zejména pro svoji logičnost.

Jestliže se věnuje velké věci, dosáhne zpravidla cíle. Bohužel má i stejný úspěch, postaví-li sebe a veškerý svůj talent do služeb zla. Zkrátka je vždy vítězem. Pokud jde o lásku, je velmi mnoho milován, ač sám doopravdy miluje jen velmi zřídka. Nezná proto hoře lásky, své oběti nechává většinou zcela nelítostně v zoufalství. Drak září svou osobností, která je ale pouhou fasádou.

Je to nádherný exemplář člověka, fantastického zvířete, které však podle libosti dští oheň, zlato nebo vodu, ale posléze, jako v pohádce, i sám často uhoří. V Asii je symbolem pozemského štěstí a nebeské moci.
Mezilidské vztahy:

Drak se dobře snáší s Myší, ta v zamilovanosti mnoho bere na sebe a kritickým duchem je pro něj ideálním partnerem. Totéž platí pro Hada, který svým humorem může zlomit pýchu Draka, jejž přitahuje Hadova krása a půvab. V lásce i obchodě je pro Draka přímo ideální Opice. Ona je lstivá, on mocný, potřebují se proto navzájem, ale jen Opice si je toho plně vědoma. Spojení Draka a Tygra probíhá neúspěšně a dramaticky. Psu by měl jít raději z cesty.

Příznivý den: pátek
Příznivá čísla: 0, 6, 7
Příznivé karty: červené (srdce), král + čísla

Známé osobnosti ve znamení Draka :
John Lennon
Ringo Starr
Al Pacino
Abraham Lincoln
Freud
Charles Darwin
Kdo se hodí k Drakovi?

Drak je tolik samostatný a udržuje si svoji nezávislost tak moc, nejvíce ze všech znamení, že někdy zůstane svobodný celý život. Zbožňuje pocit svobody a nezávislosti i když má velkou rodinu. Když se ožení, tak obvykle velmi mladý.
Drak se nejlépe hodí k Hadovi, Kryse, Opici a Kohoutovi. Králík, Prase, Kůň a Koza budou ve vztahu s Drakem potlačovat svoji osobnost a snažit se s ním sladit svůj životní styl. Dva Drakové spolu vyhcází výborně, dávají si dostatek prostoru a nezávislosti, oba se cítí svobodní.
Na Buvola a Psa je Drak příliš ipulsivní a extrovertní, ale nechají se zlákat na jeho hezký vzhled. Obvykle couvnou po té, co Drak promluví.
Tygr a Drak jsou podobní. Oba mají pevnou vůli a oba jsou vůdčí typy. Oba říkají co si myslí bez ohledu na druhého. Jejich vztah ať už přátelský nebo partnerský nefunguje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tereza Melichárková Tereza Melichárková | 11. února 2008 v 19:24 | Reagovat

Nádhera,ale mohla by si určitě dat těch draků do tvého blogu víc a ty poučky,nebo jak se tomu říka,tak sou taky fajn fakt moc pěknej blog,určo ti to dalo moc prace,že jo...... :) :D :p je to jednim slovem cool......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2 Tom Tom | Web | 2. března 2008 v 18:54 | Reagovat

V čínském horoskopu jsou ale důležité i živly - http://blog.halada.info/651820-cinsky-horoskop.php

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.