Čínský horoskop-Had

17. června 2007 v 19:22 | Mišky |  Čínský horoskop
Had
Moudrý
Šťastný
Vzdělaný
Klidný
Rozhodný
Přitažlivý
Filozofický
Elegantní
Inteligentní
Líný
Vlastnický
Šetřivý
Špatně prohrávající
Proměnlivý
Mstivý
Extravagantní
Pružný
Otevřený
Bystrý
Charakteristika:

Had má ve většině zemí světa velmi špatnou pověst. Zato v zemích Asie je naproti tomu pro svou moudrost a ostrovtip velmi vážen a ceněn. Muž narozený v tomto znamení je citlivý a plný humoru. Žena je hezká a klestí si svou cestu životem, nezřídka svou přitažlivou krásou. Had je též trochu tlachavý. Přemýšlí velmi mnoho a hluboce, má bystrý rozum, často filozofuje, někdy je mudřec. Velmi vyvinutý instinkt mu často umožňuje se vyhnout nebezpečným a spletitým situacím, nacházet východiska tam, kde jiní jsou bezradní, a včas se protlačit k lidem nebo do míst jemu prospěšným.
Spoléhá víc na své vlastní smysly, dojmy, pocity než na zkušenosti a rady druhých. Je velmi rozhodný a sebevědomý a nemůže snést, aby v nějaké situaci ztroskotal. Ač od přírody rozvážný, činí svá rozhodnutí rychle.
Had je ochoten pomoci svým přátelům, ne penězi, ale radou i činem. Bohužel obtáčí lidi, kteří jsou mu zavázáni, že se sotva mohou hýbat. Sám však, protože je slizký a dokáže být lstivý, většině těch, jimž se chce vyhnout, snadno vyklouzne. Když miluje, pak oddaně, horkokrevně a žárlivě, i když jeho láska anebo láska jeho protějšku už dávno zanikla. Přilne tak ke svému partnerovi, a to jen z rozmaru, že tomu pak nezůstává vůbec žádná možnost pohybu. To vede někdy k tomu, že Had anebo jeho partner se toho druhého zbavuje násilným činem.
Had je lovec, především muž, který má u žen veliké šance. Žena zrozená v tomto znamení vědoma si své přitažlivosti, si dá čas vyhlédnutou oběť před ovinutím zkoumat, o to je potom její připoutání silnější. Lidé zrození v Hadu komplikují svůj život mimomanželským laškováním. Udělali by dobře, kdyby svou lásku omezili pouze na vlastní rodinu.
Mezilidské vztahy:

Had může být šťasten s Buvolem, uzná-li jeho nadřazenost. Také s Kohoutem si porozumí, ale běda Vepři, ovinutému Hadem. Pozor na Tygra, s nímž by si Had usiloval o život.

Příznivý den: pátek
Příznivá čísla: 3, 5, 8
Příznivé karty: kule (piky) , král + čísla

Známé osobnosti ve znamení Hada :
J.F.Kennedy
Jackie Kennedy
Howard Hughes
Gandhi
Bob Dylan
Mao ce Tung
Kdo se hodí k Hadovi?

Had se nejlépe hodí pro vztah s Buvolem, Drakem, Králíkem a Kohoutem. Také může dobře vycházet s Krysou, Koněm, Kozou, Opicí a Psem za předpokladu, že se nasnaží omezovat jeho samostatnost a svobodu.
Had špatně vychází s přízemním Prasetem. Tygr je příliš divoký na jeho mírumilovné uvažování.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.