Čínský horoskop-Pes

17. června 2007 v 19:21 | Mišky |  Čínský horoskop
Pes
Důvěryhodný
Loajální
Ušlechtilý
Skromný
Oddaný
Úspěšný
Odvážný
Úctyhodný
Nesobecký
Věrný
Čestný
Důvěřivý
Inteligentní
Introvertní
Cynický
Kritický
Moralizující
Tvrdohlavý
Starostlivý
Charakteristika:

Pes je uzavřený, bdělý, k neznámým a novým lidem vrcholně nedůvěřivý. Je krajně tvrdohlavý. Má sklon utápět se ve zcela nedůležitých drobnostech. Je trochu blazeovaný, ale jeho dobrý čich a kritický duch, jeho smysl pro směšné a jistá duševní velikost ho chrání před nejhorším. Povrchně pozorován, jeví se Pes chladnokrevným, ale tento dojem většinou klame. Je jenom velmi nejistý a bez ustání pochybuje o vlastních pocitech i pocitech ostatních. Přes tyto vady má Pes skutečně nejušlechtilejší vlastnosti lidské povahy. Je loajální, věrný, čestný, poctivý a vědom si svých povinností. Jako přítel je absolutně spolehlivý. Ve společnosti se pohybuje a vyjadřuje většinou nemotorně, vypráví banality. Zřídkakdy se skutečně zaskví, ale je inteligentní a pozorný posluchač, čímž získává oblibu a přátele. Dělá vše pro druhé, svou obětavostí, která jde až do sebezapření, se často poškozuje. Pes nevisí na penězích, je pokorný a velkorysý, materiální výhody ho nezajímají a snadno se jich zříká ve prospěch druhých. Pes, ať si zvolí jakékoliv povolání, věnuje se mu s idealismem a veškerou svou energií. Také v lásce je Pes otevřený, silný a zejména čestný. Má s ní ale velké trampoty.
Mezilidské vztahy:

Pes může být šťasten s moudrým Koněm, jemuž ponechává na vůli učinit důležitá rozhodnutí. Pro sebe si ale podrží vždy svou nezávislost. S Tygrem po boku může Pes prožít veliká dobrodružství, pokud budou společně bojovat za spravedlivé věci. Opravdu klidný a veselý život může vést Pes jenom se skutečně mírnou a veselou Kočkou, která ho také ochrání před nástrahami uhrančivé Opice a marnotratného a vychloubačného Kohouta. Drak je příliš hrdý, než aby se mohl smířit s velmi kritickým duchem cynického Psa. Exkluzivní Koza považuje Psa za zvědavého čmuchala a on nedokáže být dost trpělivý, aby snášel její rozmary a vrtochy.

Příznivý den: pondělí
Příznivá čísla: 3, 5, 7
Příznivé karty: žaludy (kříže), eso + čísla

Známé osobnosti ve znamení Psa :
Winston Churchill
Brigitte Bardot
Elvis Presley
Sophia Loren
Kdo se hodí ke Psovi?

Pes bývá fyzicky velmi atraktivní znamení, obvykle svalnatý a dobře vyvinutý. Je věrným manželem, ale jako s osobností se s ním nevychází jednoduše. Po svém partnerovi vyžaduje stejný stupeň oddanosti jaký má on sám. Nejlépe vychází s jiným Psem, s Koněm, Prasetem, Tygrem a Opicí.
Drak je pro něj příliš horkokrevný. Koza je pro něj vynalézavá, Kohout zase vznětlivý, ale Krysa, Buvol, Králík a Had budou dobrými partnery.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mišky Mišky | Web | 18. června 2007 v 17:52 | Reagovat

Tak pejsek jsem já!A kdo další???

2 veverka veverka | 28. června 2007 v 16:25 | Reagovat

ja taky:-)

3 ??? Jemííísi ??? ;-) ??? Jemííísi ??? ;-) | Web | 15. října 2007 v 21:05 | Reagovat

No já sem taky pejsek ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.